Jean-Christophe (Dageraad)

Romain Rolland

In Jean-Christophe Krafft, een telg uit een muzikantenfamilie, ontluikt op jonge leeftijd een bijzondere gevoeligheid voor alle geluiden die hem omringen. Hij blijkt een wonderkind, wordt op zijn zevende aangesteld als hofpianist van het groothertogdom aan de Rijn waar hij opgroeit, en is ervan overtuigd dat hij ooit een beroemd componist zal worden. Maar de armoede thuis en zijn driftige, drankzuchtige vader maken zijn leven niet gemakkelijk. Als adolescent krijgt Jean-Christophe grote tegenslagen te verduren, zowel in de liefde als in zijn werk, en wordt hij keer op keer geconfronteerd met de bekrompenheid en jaloezie van de mensen in zijn geboortestad. Zijn verlangen om naar het buitenland te vertrekken en zijn horizon te verbreden groeit, maar de zorg voor zijn moeder houdt hem tegen. Tot een gewelddadig incident hem geen keuze laat en hij het land ontvlucht, met als bestemming Parijs.

€34,99 - Leverbaar in 3-5 dagen
Bindwijze
Hardcover
Taal
Nederlands
Pagina's
624
Verschijningsjaar
2023
Uitgeverij
Meulenhoff
Vertaler
Tatjana Daan
Waarom je dit boek volgens ons moet lezen
Een schitterende, herontdekte romancyclus van de in vergetelheid geraakte Nobelprijswinnaar Romain Rolland. Uitermate geschikt voor de lezers van Marcel Proust, Stefan Zweig en Roger Martin du Gard die met De Thibaults een vergelijkbaar meesterwerk schreef.
‘Als erkenning voor het indrukwekkende idealisme in zijn literaire werken en de sympathie en liefde voor de waarheid waarmee hij verschillende mensen heeft beschreven.’
Nobelprijscomité
Wat je moet weten over de auteur van dit boek
Romain Rolland (1866-1944) was een Franse schrijver, filosoof en musicoloog, geboren in Clamecy, Frankrijk. Hij staat bekend om zijn veelzijdige bijdragen aan literatuur en cultuur. Rolland werd internationaal erkend door zijn epische roman Jean-Christophe, die in tien delen werd gepubliceerd tussen 1904 en 1912. In 1915 ontving hij de Nobelprijs voor Literatuur voor zijn literaire werk, waarbij de jury zijn diepgaande inzicht in de menselijke ziel en zijn streven naar waarheid en rechtvaardigheid prees. Rolland was ook actief betrokken bij politiek en sociaal activisme. Hij was een pacifist en nam een standpunt in tegen de Eerste Wereldoorlog, wat leidde tot conflicten met sommige van zijn tijdgenoten. Zijn filosofische geschriften, zoals Het leven van Beethoven (1903) en Het leven van Tolstoj (1928), getuigen van zijn diepe interesse in de relatie tussen kunst en ethiek. Gedurende zijn leven bleef Romain Rolland streven naar idealen van humanisme, vrede en sociale rechtvaardigheid, waardoor hij een invloedrijke figuur werd in zowel literaire als intellectuele kringen. Hij overleed in 1944 in Vézelay, Frankrijk.
Ontdek enkele van onze persoonlijk favoriete boeken